LITERÁRNÍ BAŠTA

DOBRÉ ČEŠTINY

Karel Pecka v Souvislostech

Před 24 dny

K dvacetiletému výročí úmrtí Karla Pecky připravili členové spolku blok věnovaný tomuto autorovi, který vyšel v letošním prvním čísle Souvislostí.


Výstava: 26. 7. až 11. 8. 2017

Před 28 dny

Srdečně zveme všechny zájemce o život a dílo Karla Pecky na výstavu, kterou si můžete prohlédnout od 26. července až do 15. srpna v prostorách bývalého Domu uměleckého průmyslu na Národní třídě. Pokud přijdete 2. 8., uslyšíte na vernisáži pásmo sestavené z textů Karla Pecky i krátký medailon, který přiblíží jeho životní osudy.


Čtení pásma: „Je to přijatelné...“

Před měsícem

Druhé pásmo z textů Karla Pecky zachycuje zejména autorovy zkušenosti ze života na Malé Straně. Kombinace úryvků dramatizovaných textů je doplněna citacemi z rozhovorů s lidmi, kteří se v sedmdesátých a osmdesátých letech s Karlem Peckou potkávali.


Účast na konferenci Jáchymov ve 20. století

Před měsícem

Na podzim roku 2016 byla Dobrá čeština přizvána, aby se zúčastnila konference Jáchymov ve 20. století – místo paměti evropských dějin.


Karel Pecka: „Je to přijatelné...“

Před 2 měsíci

„A tobě se zdá, že se časy změnily do temnějších barev?“

Neautorské čtení z díla autora, který nikdy nenapsal nic, co nechtěl, co si nemyslel, za co by se museli on a česká literatura stydět.

Literární pásmo zkomponované z povídek Karla Pecky a vzpomínkových textů dalších autorů, které zachycuje český literární život v době normalizace a nadšení i deziluzi porevolučních let.

Nabízíme knihovnám, školám, literárním klubům, pořadatelům konferencí i každému, kdo se chce s dílem výjimečného a neprávem zapomenutého autora seznámit.


Výstava: Ze života Karla Pecky

Před 2 měsíci

Dobrá čeština nabízí instalaci výstavy, která mapuje život a dílo Karla Pecky.

Autoři scénáře: Barbora Čiháková, Markéta Kořená, Daniel Kubec, Barbora Podaná, Anna Štičková.

Výtvarná realizace: Lenka Hniličková. Ilustrace: Pavel Reisenauer.

Jako doprovodný pořad k výstavě nabízíme jedno z našich literárních pásem z Peckových textů.

Pro další informace či objednávku instalace výstavy nás kontaktujte na adrese prednasky@dobracestina.cz. Rádi za vámi přijedeme.


Čtení pásma: „Bylo toho dost…“

Před 2 měsíci

Pásmo z textů Karla Pecky, ve kterém se během hodinového programu snažíme obsáhnout životní zkušenost člověka uvězněného v komunistických táborech i jeho návrat na svobodu.


Motáky Karlu Peckovi

Před 2 měsíci

Spolek Dobrá čeština v průběhu roku 2017 realizuje projekt, jehož cílem je různými formami připomenout dílo a osobnost Karla Pecky, neboť letos uplynulo dvacet let od jeho smrti.


Karel Pecka: „Bylo toho dost…“

Před 3 měsíci

„V dolech jsem se naučil, že se nic nedostane zadarmo a že přežít dá někdy pěknou fušku.“

 

Neautorské čtení z díla autora, který nikdy nenapsal nic, co nechtěl, co si nemyslel, za co by se museli on a česká literatura stydět.

Literární pásmo sestavené z prozaických i básnických textů, které reflektují uvěznění v komunistických lágrech, opětovné hledání svobody i přelom na začátku devadesátých let.

Pozvěte si lidi z Bašty do školy či do knihovny!