LITERÁRNÍ BAŠTA

DOBRÉ ČEŠTINY

Jakub Deml a F. X. Šalda v dopisech a díle

Před rokem

Dobrá čeština zve své čtenáře na přednášku Šárky Kořínkové a Daniely Iwashity Čtenáři „rozmetené básně“: Jakub Deml a F. X. Šalda v dopisech a díle. Přednáška se koná 23. května od 17.00 v zasedací místnosti Ústavu pro českou literaturu (Na Florenci 3, Praha 1).


Moje řeč
Fejtónky Dobré češtiny

Před rokem

Ve druhém adventním týdnu Dobrá čeština uvítá svoji první knihu Moje řeč. Srdečně zveme všechny své čtenáře 8. prosince do nuselské kavárny Ňáký Kafé. Uslyšíte úvodní slovo editorů publikace i její sudičky Blanky Nedvědové. Připravte se také na autorské čtení. Moji řeč si zde budete moci zakoupit. Těšíme se na vás.Literární seminář Dobré češtiny

Před 2 lety

V rámci našeho cyklu Večerní škola literatury vás zveme na interpretační seminář k vybraným literárněhisto­rickým a žánrovým otázkám české literatury 19. století. Seminář se bude odehrávat v Ústavu pro českou literaturu, přihlásit se můžete na e-mailu info@dobracestina.cz.


Večerní škola literatury – redakční dílna

Před 2 lety

Zveme vás na dvouměsíční redakční a vydavatelskou dílnu pořádanou v Ústavu pro českou literatury. Dílna je určena přednostně studentům bývalé Literární akademie, kteří se mohou na dílnu přihlásit na e-mailu info@dobracestina.cz.


Karel Pecka: „Bylo toho dost…“

Před 3 lety

„V dolech jsem se naučil, že se nic nedostane zadarmo a že přežít dá někdy pěknou fušku.“

 

Neautorské čtení z díla autora, který nikdy nenapsal nic, co nechtěl, co si nemyslel, za co by se museli on a česká literatura stydět.

Pozvěte si lidi z Bašty do školy či do knihovny!