LITERÁRNÍ BAŠTA

DOBRÉ ČEŠTINY

Jakub Deml a F. X. Šalda v dopisech a díle

Před 6 lety

Dobrá čeština zve své čtenáře na přednášku Šárky Kořínkové a Daniely Iwashity Čtenáři „rozmetené básně“: Jakub Deml a F. X. Šalda v dopisech a díle. Přednáška se koná 23. května od 17.00 v zasedací místnosti Ústavu pro českou literaturu (Na Florenci 3, Praha 1).


Moje řeč
Fejtónky Dobré češtiny

Před 7 lety

Ve druhém adventním týdnu Dobrá čeština uvítá svoji první knihu Moje řeč. Srdečně zveme všechny své čtenáře 8. prosince do nuselské kavárny Ňáký Kafé. Uslyšíte úvodní slovo editorů publikace i její sudičky Blanky Nedvědové. Připravte se také na autorské čtení. Moji řeč si zde budete moci zakoupit. Těšíme se na vás.Literární seminář Dobré češtiny

Před 8 lety

V rámci našeho cyklu Večerní škola literatury vás zveme na interpretační seminář k vybraným literárněhisto­rickým a žánrovým otázkám české literatury 19. století. Seminář se bude odehrávat v Ústavu pro českou literaturu, přihlásit se můžete na e-mailu info@dobracestina.cz.


Večerní škola literatury – redakční dílna

Před 8 lety

Zveme vás na dvouměsíční redakční a vydavatelskou dílnu pořádanou v Ústavu pro českou literatury. Dílna je určena přednostně studentům bývalé Literární akademie, kteří se mohou na dílnu přihlásit na e-mailu info@dobracestina.cz.


Karel Pecka: „Bylo toho dost…“

Před 9 lety

„V dolech jsem se naučil, že se nic nedostane zadarmo a že přežít dá někdy pěknou fušku.“

 

Neautorské čtení z díla autora, který nikdy nenapsal nic, co nechtěl, co si nemyslel, za co by se museli on a česká literatura stydět.

Pozvěte si lidi z Bašty do školy či do knihovny!